Instalacja nawierzchni tartanowej na placu zabaw

Wiele placów zabaw i terenów rekreacyjnych na świecie ma zainstalowaną nawierzchnię wylewaną na mokro potocznie zwaną tartanem czy poliuretanem, aby zapewnić lepsze właściwości bezpieczeństwa i chronić dzieci, które z nich korzystają. Jesteśmy specjalistami w montażu tego typu gumowych nawierzchni sportowych. Zrealizowaliśmy wiele projektów dla szkół, żłobków i publicznych placów zabaw. Nasza profesja dotycząca tartanu składa się z dwuwarstwowego systemu składającego się z warstwy bazowej , która działa jak amortyzator pochłaniający uderzenia, oraz warstwy ścieralnej EPDM, którą można nakładać w szerokiej gamie jasnych kolorów i wzorów.

W zależności od istniejących warunków, możemy układać nawierzchnię typu poliuretan na różne podłoża. Gumowe powierzchnie pochłaniające uderzenia są częściej instalowane na zagęszczonej kamiennej podstawie. Jednak naszym preferowanym podłożem byłaby lita porowata powierzchnia, taka jak porowaty makadam o otwartej teksturze lub bez drobnego betonu. Gumowa nawierzchnia zabezpieczająca typu Tartan jest odpowiednia do instalacji na placach zabaw, gdzie wymagana jest nawierzchnia absorbująca uderzenia do odpowiedniej maksymalnej wysokości swobodnego spadania (patrz tabela poniżej). Może być stosowany w przypadku złożonych konfiguracji wyposażenia placów zabaw i konturów terenu.

Nawierzchnia poliuretanowa na place zabaw jest antypoślizgowa i nieścierna. Jest porowaty, więc nie ma kałuż.

Oferujemy wiele możliwości projektowania nawierzchni typu poliuretanowych dla szkół, przedszkoli i obiektów użyteczności publicznej. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem już dziś, wypełniając szybki formularz zapytania na tej stronie. Wrócimy do Ciebie tak szybko, jak to możliwe, z dodatkowymi informacjami o produktach i poradami dotyczącymi kosztów montażu tych powierzchni.

Kolorową grafikę można stworzyć na gumowej nawierzchni do dowolnego atrakcyjnego motywu, który wybierzesz, aby ulepszyć i dodać znaczną wartość do zabawy na placu zabaw. Można również dodawać gry, takie jak klasy, węże i drabiny, węże z alfabetem itp. Aby znaleźć pomysły, skontaktuj się z nami.

Istnieje wiele korzyści z zainstalowania tartanowej nawierzchni kauczukowej na zewnętrznym terenie rekreacyjnym, na przykład cały system jest całkowicie porowaty, dzięki czemu woda deszczowa może spływać przez niego i z dala od obszaru bez gromadzenia się i zalewania placu zabaw. Używamy wyłącznie najwyższej jakości profesjonalnych materiałów na wszystkich naszych amortyzujących uderzeniach gumowych powierzchniach, które zostały przetestowane zgodnie z wymogami. Materiał wylewany na mokro spełnia również wymagania dotyczące zużycia ściernego, odporność na poślizg i łatwość zapłonu.

Nawierzchnia poliuretanowa to rodzaj bezpiecznej nawierzchni, która jest idealna na place zabaw, chodniki i różne inne obszary. Tartan jest bardzo popularny na szkolnych i przedszkolnych placach zabaw, ponieważ jest miękką nawierzchnią. Oznacza to, że jest bezpieczny w użyciu dla dzieci i zapewnia amortyzację uderzeń w miejscach, w których znajduje się sprzęt. Możemy zainstalować nawierzchnię na różnych głębokościach, aby sprostać określonym krytycznym wysokościom upadku. Nasz zespół może opracować wymaganą nawierzchnię i upewnić się, że powierzchnia zapewnia ochronę przed upadkiem. Z przyjemnością udzielimy więcej informacji na temat nawierzchni tego typu i dostępnych kolorów, jeśli to konieczne.

Gumowa nawierzchnia zabezpieczająca tartan to guma zespolona z recyklingu, mieszana na miejscu za pomocą specjalnego sprzętu i układana zgodnie z rygorystycznymi normami. Warstwa podstawowa to SBR (kauczuk butadienowo-styrenowy). Wierzchnia warstwa to recyklingowany EPDM (etylenopropylenodi-monomer). Następnie wymieszamy to ze spoiwem z żywicy poliuretanowej i nałożymy na to miejsce.

Warstwa bazowa pochłaniająca uderzenia może mieć różną głębokość, aby spełnić wymaganą krytyczną wysokość upadku dowolnego sprzętu zabawowego oraz wymagania norm. Pełne grubości systemu wahają się od 30 mm do 150 mm. „Warstwa ścieralna” mokrej nawierzchni gumowej to okruchy gumy EPDM, które są zmieszane i spajane żywicą poliuretanową. Następnie jest wylewany, walcowany i zacierany ręcznie do wymaganego wykończenia.

Możesz w pełni dostosować wygląd swojej nawierzchni poliuretanowej, aby była wyjątkowa dla Twojej szkoły lub przedszkola. Możemy nawet tworzyć projekty na zamówienie z logo lub określonymi schematami kolorów do wyboru. Dzięki szerokiej gamie dostępnych projektów placów zabaw, jest coś dla dzieci w każdym wieku, od małych dzieci po szkołę podstawową, ponieważ te mokre nawierzchnie gumowe są niezwykle wszechstronne i trwałe. Jako wyspecjalizowany wykonawca powierzchni placów zabaw służymy fachową poradą, która pomoże Ci stworzyć idealny projekt. Upewnimy się, że spełnia wszystkie niezbędne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i wydajności.

Zadzwoń