Jak prawidłowo utrzymywać boiska sportowe

Kopanie piłki nożnej po boisku może być niesamowitą zabawą, ale źle zarządzane boisko może całkowicie zepsuć to doświadczenie.

Ważne jest, aby właściwie utrzymywać boiska sportowe, aby można je było dłużej użytkować, nie ulegały uszkodzeniom, a osoby, które z nich korzystają, mają duże doświadczenie.

Poniżej wymieniono kilka sposobów, którymi możesz się kierować, aby właściwie dbać o boiska sportowe.

  1. Prawidłowo kosić trawę

Koszenie trawy jest niezwykle ważne przy pielęgnacji boisk sportowych. Musi być skoszony na odpowiednią wysokość, aby uzyskać optymalne warunki – zwykle zaleca się koszenie trawy na wysokość od 1 do 2 cali w cieplejszych miesiącach i od 2 do 3 cali podczas chłodniejszych miesięcy.

Ważna jest również częstotliwość koszenia, ponieważ świeżo skoszona trawa po skoszeniu musi zlewać się z powierzchnią, w przeciwnym razie kosisz zbyt rzadko. Nie zgrabiać trawy z pola po skoszeniu, może to spowodować niepotrzebne uszkodzenie pola.

Zaleca się również, aby za każdym razem kosić w nowym kierunku, aby świeżo skoszona trawa była równomiernie rozłożona na polu.

  1. Zwalczanie chwastów

Chwasty są poważną niedogodnością na boiskach sportowych, niszcząc wszystko, od estetyki po funkcjonalność boiska. Powinny być kontrolowane i nie powinny rosnąć gwałtownie.

Ważne jest, aby używać herbicydów do zwalczania chwastów, ale ich nadmiar może być bardzo szkodliwy dla boiska sportowego. Przed użyciem skonsultuj się z ekspertem w sprawie rodzaju herbicydów i ich ilości na danym polu.

  1. Nawozić pole

Nawożenie pola jest niezbędne dla ułatwienia wzrostu trawy na polu. Jednak trawa nie wymaga dużego nawożenia, a nadmierne nawożenie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, pozwalając chwastom i innej niechcianej faunie na gwałtowny wzrost na polu.

Ponownie skonsultuj się z ekspertem w sprawie rodzaju nawozu i wymaganej ilości przed użyciem jakiegokolwiek nawozu na polu, ponieważ nawozy należy regulować i stosować ostrożnie.

  1. Nie wpuszczaj graczy na boisko, jeśli nie jest w dobrym stanie

Boisko bez kondycji nie jest dobrym doświadczeniem dla żadnego gracza, ale nie przeszkadza mu w grze.

Jeśli boisko nie jest w dobrym stanie, nie wahaj się zejść z niego dla graczy, ponieważ 22 dorosłych ludzi walących nogami w ziemię jeszcze bardziej zrujnuje boisko.

  1. Podlewaj pole

Nawadnianie jest ważne, aby utrzymać boisko w doskonałym stanie, ale znowu nie przesadzaj, bo inaczej murawa stanie się błotnista i nie do zagrania.

W celu uzyskania najlepszych wyników zaleca się podlewanie pola raz lub dwa razy dziennie, w zależności od pogody.
Szukasz profesjonalnej usługi utrzymania terenu?

W naszej firmie zapewniamy najlepsze dostępne usługi konserwacji naziemnej. Od koszenia i koszenia trawy, sadzenia cebul i roślin jednorocznych, po posypywanie i odśnieżanie oraz konserwację boisk sportowych, nasz zespół wyszkolonych profesjonalistów może zapewnić najlepszy stosunek jakości do ceny.

Zadzwoń