Retoping nawierzchni poliuretanowej czyli?

Co to jest Re-toping nawierzchni poliuretanowych?

Oszczędzającą czas i przyjazną dla środowiska opcją tworzenia bieżni, które pokazują swój wiek jak nowe, jest profesjonalna regeneracja nawierzchni syntetycznej. Wiąże się to z położeniem nowej warstwy użytkowej na wierzchu istniejącej instalacji – nie ma więc potrzeby wydobywania i utylizacji starego materiału. W swoim portfolio nasza firma ma dwa produkty do uzupełniania nawierzchni. Jedna to powłoka PUR z rozsypanym granulatem EPDM, druga to powłoka natryskowa.

 

Retoping - odnawianie nawierzchni sportowych

Bieżnie do biegania z elastyczną nawierzchnią syntetyczną, taką jaką znamy dzisiaj, były jedyną akceptowalną nawierzchnią dla zawodów lekkoatletycznych na poziomie elitarnym od Igrzysk Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku. są teraz nieodłączną częścią nowoczesnych obiektów sportowych – niezależnie od tego, czy bieżnie są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, amatorów czy profesjonalnych sportowców.

Okres użytkowania nawierzchni syntetycznej na ogół waha się od 10 do 30 lat, w zależności od intensywności użytkowania i rodzaju zainstalowanego systemu. Zasadniczo powierzchnia, która jest powlekana lub wylewana na miejscu (nazywana również stałą powierzchnią syntetyczną) jest znacznie bardziej wytrzymała i trwalsza niż powierzchnia strukturalna (czasami nazywana powłoką natryskową lub powierzchnią natryskową).

Ponieważ powłoki natryskowe mają cieńszą warstwę ścieralną niż produkty wylewane lub powlekane na miejscu, zużywają się one znacznie szybciej, na przykład z powodu efektu kolców. Oprócz ścierania bieżnie twardnieją z czasem i stają się kruche – to proces starzenia podłóg syntetycznych, który w przypadku prefabrykowanych listew zachodzi stosunkowo szybko.

Jak przebiega proces retopingu?

Nasza firma oferuje profesjonalne rozwiązanie dla zużytych bieżni, ponieważ stare nawierzchnie można fizycznie i wizualnie przywrócić do optymalnych warunków treningu i zawodów.

Systemy re-topping są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do renowacji bieżni i obiektów sportowych, ponieważ istniejące elastyczne pod konstrukcje mogą być ponownie używane przez długi czas, z niezależnym montażem na starej nawierzchni in situ.

Wszystkie nawierzchnie do ponownego nakładania mają powierzchnie strukturalne i nadają się do kolców, oferując optymalne podłoże do zastosowań profesjonalnych.

Chcesz poznać szczegóły oferty?

Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci wszystkich istotnych informacji oraz odpowiemy na każde pojawiające się pytanie.
Zadzwoń