Naprawa nawierzchni sportowych

Tartanowa nawierzchnia wymaga naprawy lub wymiany? Zapraszamy zajmujemy się kompleksową obsługą boisk sportowych z tartanu.

Fundusze na naprawę boiska, polegającą na naprawie dziur w boisku to jeden z wielu problemów z jakimi mierzy się obecnie wiele szkół. Częściowe usupełnianie dziur powstałych we wierzchniej warstwie nawierzchni to stosunkowo nie drogi sposób na naprawę.

Jednak kluczowe pytanie brzmi kiedy naprawiać a kiedy należy polożyć nową wartwę i jak dbać o nawierzchnię aby w niedalekiej przyszłości sytuacja się nie powtórzyła.

Konserwacja i codzienna pielęgnacja nawierzchni poluretanowej jest stosunkowo nie droga lecz wymaga od zarządzającego obiektem systematyczności i staranności. Przede wszystkim w porach jesiennych kluczowe jest usuwanie wszelkiego rodzaju obiektów pochodzenia roślinnego takich jak liście czy gałęzie. Gnijąc zatykają pory w skutek czego powstają kałuże, które z czasem uszkadzją wierzchnią wastwe nawierzchni.

Drugim ważnym aspektem jest usuwanie wszelkiego rodzaju ostrych przedmiotów z powierzchni boiska. Mowa tu przede wszystkim o szkle, gałęzich, kamieniach itp. Rozcięcie wierzchniej warsty kończy się prawie zawsze dziurą i koniecznością jej załatania.

Kolejnym ważnym aspektem jest załatanie dziur we wczesnym etapie a nie gdy dziura ma już metr śrdenicy!

Nasza firma niejednokrotnie dokonuje wycen na zaniedbanych nawierzchniach tartanowych, w przypadku których wcześniejsza rekacja zarządcy zmieniła by rachunek z kilku tysięcy na kilkaset złotych! Naprawa samej wierzchniej nawierzchni przy wielkości np. od ok 20 m2 to tylko 50 zł netto/m2. Jednak gdy dochodzi do uzupełniania braków w warstwie amortyzującej te koszty wynoszą już ponad 100 zł.m2.

Jednak ważne jest aby pamiętać o tym, iż nawet najlepszy tartan po 10 latach wymaga położenia nowej warstwy. W takim wypadku dla boisk o powierzchni rzędu 1000 m2 taki zabieg wymaga budżetu na poziomie 100 tysięcy zł jednak jest to kompleksowa naprawa, która sprawi że boisko będzie jak nowe.

Zadzwoń